Bizi Arayın

02128713399

Bize Yazın

[email protected]

Başarılı Aile Şirketlerinin Özellikleri Nelerdir?

Aile Şirketlerininbaşarılı olabilmeleri için iş ve aile değerlerini birbirlerinden ayırmaları ile mümkün olabilmektedir. Aile şirketlerinde işletmeler / firmalar ön ..

İncele
Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Nasıl Olmalıdır?

Türkiye’de ekonominin yüzde 95’ini aile şirketleri oluşturmaktadır.Genel istatistiklere göre dünyada ve Türkiye’de aile işletmelerinin sadece yüzde ..

İncele
Aile Anayasası Neden Oluşturulmalıdır?

Aile Anayasası hazırlamak, aile üyelerinin birbirlerine olan güven ve sorumluluklarını net bir şekilde ortaya koyabilmek için önemli bir adımdır. Eğer aile üyeleri ..

İncele
Aile Anayasası Hazırlama Danışmanlığı

Türkiye’de kamu kurumlarını bir kenara bırakırsak, şirketlerin yüzde 99’unu aile şirketleri oluşturuyor.Aile şirketlerininen büyük sorunu kurumsallaşamama ..

İncele
Her Aileye Bir Aile Anayasası Hazırlanmalıdır.

Her aile şirketi içinAile Anayasasına gerek olmayabilir. Ancak aile şirketlerinin sorunları çok benzer… Kurucu, çocuklar, kuzenler ve damatlar derken, aile hızla ..

İncele
Aile Şirketlerinde Başarının 3 Koşulu

Aile şirketlerinin kötü yönünü destekleyen pek çok örnek olduğu ama iyi yönetildiğinde aile şirketlerinin olağanüstü başarılar ..

İncele
Aile Şirketleri Kurumsallaşmalı Mı?

Aile Şirketleridünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın bir şirket türüdür. Fortune 500 içinde yer alan şirketlerin % 40’ından fazlasının aile şirketi ..

İncele
Aile Şirketlerinde Başarının Temel Adımları

Aile Şirketlerinde Temel Başarı içinOrtak Akıl Yönetim Danışmanlığıaşağıda ki konulara önem vermekteyiz.Ortaklar/ hissedarlar sözleşmesinin hazır olmalıAile ..

İncele
Aile Şirketlerinde Yaşanan En Önemli Sorun Nedir?

Aile şirketlerinde en fazlaYetki- SorumluluklarveGörev tanımlarının net olmamasısorunu yaşanıyor. Bir aile şirketi büyüdükçe ve genişledikçe sorunları ..

İncele
Kurumsallaşmamış Aile Şirketleri Neler Kaybeder?

Türkiye’deki şirket yapılanmasının büyük bir bölümünün aile şirketi olduğu ve bundan sonra kurulacak şirketlerin de bunu devam ettirecek nitelikte ..

İncele
Aile Anayasası Nedir?

Aile şirketlerine yönelik çalışmalar, birkaç kuşağa ulaşmış şirket sayısının oldukça düşük olduğunu ortaya koymaktadır. Bu durumun altında yatan en ..

İncele