Bizi Arayın

02128713399

Bize Yazın

[email protected]

Hakkımızda

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık  olarak, 18 yılı aşan geçmişimiz ve yönetim sürecinin her aşamasını kapsayan gerçekçi çözümlerimizle, Türkiye’nin önde gelen firmalarının güvenini kazanmış bir Yönetim ve Kurumsallaşma Danışmanlık Hizmetlerini veren firmayız.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak kadrosunda bulunan uzman danışmanlarımız, farklı sektörlerde edindikleri deneyimlerini lokalde, çözüm ortaklarımızın kurumsal süreçlerinin iyileştirilmesi ve global entegrasyonu için geliştirdikleri projelerde uygulamaktadır.
Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak danışmanlık sürecimizde dört saçayağı bulunmaktadır.

1. Üst düzey yöneticilerle / CEO ya da yönetim kurulu başkanı veya yönetim kurulu ile oluşturulacak yeni vizyon, strateji ve planlar. Ardından bu planları gerçekleştrmek için bugün etkili olacak yeni organizasyon yapısının oluşturulması. Yönetim anlayışı ve işleyişin yeniden tasarımlanması.

2. Verimli ve etkili iş ortamının oluşturulmasında İnsan Kaynakları Yönetiminin kurulması ve yeniden yapılandırılması. Performans sistemi ve etkili insan yönetimi modelinin oturtulması. Gerekli süreç iyileştirmelerinin yapılması. İnsan kaynağı değişikliklerinin yapılması. Yetkinlik havuzu ve her pozisyondan beklenen yetkinlik kriterlerinin çıkarılması.

3. Şirketin kar, büyüme ve verimliliğini arttıracak süreç iyileştirmelerine odaklanarak ihtiyaç duyulan departmanlara veya tüm şirkete eğitim/danışmanlık verilmesi.

4. Aile şirketlerinin kurumsallaşma süreci şirketin kurumsallaşması ve aile ilişkilerinin kurumsallaşması olmak üzere iki farklı boyutta ele alınmalıdır. Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak ailenin kurumsallaşma süreci olarak AİLE ANAYASASI hazırlanmasını görüyoruz. Aileye özgü olarak Anayasa hazırlama danışmanlığı vererek Aileyi kurumsallaştırıyoruz.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık bugüne kadar 400 den fazla projeye imza atmış, 550 firmaya Kurumsal Check-Up danışmanlığı yapmıştır. 125 aileye Aile Anayasasını hazırlamıştır. 1350 seminer-konferans vermiştir.10.000 den fazla mülakat yapmış, 1150 den fazla işe seçme ve yerleştirme hizmeti vermiştir.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık, başta Aile İşletmeleri olmak üzere özellikle üretim yapan Otomotiv, Tekstil, Hazır giyim, Ayakkabı, Gıda, İnşaat, Mobilya,Lojistik ve Hizmet sektörlerin başvurduğu saha uygulamalı danışmanlık firması olmasının avantaj ve farklılığını yaşıyor.

- Hizmetlerimizi yapılandırırken en önde tuttuğumuz unsur "uygulama"dır. Bu yaklaşım verilen hizmetlerin sadece öneri ve raporlar ile kısıtlı olmasından çok farklı olup bizce çok daha fazla bir katma değer yaratmaktadır.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık, UYGULAMAYA dayalı bizzat işletmenin ve ailenin gerçeklerini dikkate alarak çözümler üreten danışmanlık firmasıdır.

Biz Sizi Arayalım İletişime Geç