Bizi Arayın

02128713399

Bize Yazın

[email protected]

Dr. Yılmaz SÖNMEZ

Yönetim Danışmanı / Yazar / Aile Şirketleri Yönetim Uzmanı

Yönetim Danışmanı / Yazar / Aile Şirketleri Yönetim Uzmanı  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Özel Hukuk Alanında Yüksek Lisans Yaptı. BRUSSELS CAPİTAL UNIVERSITY'de “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Stratejileri” üzerine doktora yaptı. İstanbul Üniversite 'si Sosyoloji üzerine akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Yaşam, Aile ve İşletme Koçluğu, NLP, Eğitim Yönetimi, Yetişkinler Psikolojisi, MBA 21.Yüzyıl Yöneticilik, ISO Kalite Yönetimi Baş Denetçi, Proje Hazırlama ve Süreç Yönetimi, AB KOBİ Danışmanlığı Proje Yazımı Eğitimlerini aldı. Farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yaptı. Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık Şirketini kurdu. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldı, projeler yürüttü. Farklı dönemlerde Yılın Yönetim Danışmanı seçildi. Aile Şirketlerinde, Aile  Aile Anayasaları ve Kurumsallaşma Stratejileri üzerine uzmanlaşmıştır. Birçok aileye Aile Anayasası hazırladı ve kurumsallaşma süreçlerini yönetti. Halen farklı sektörler olmak üzere birçok şirkete; Yeniden Yapılanma, Aile Anayasası Hazırlama, Yönetim Danışmanlığı, Şirket Üst Yapılanmaların Reorganizasyonu, İkinci Kuşağın Yetiştirilmesi Ve Devir Süreçleri, Arabulucu, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Danışmanlığı hizmeti vermenin yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurucu ve Danışman olarak devam etmektedir.

 

Yayınlanan Kitapları:1.Sen Bir Hazinesin

2.Öğrenilmiş Çaresizliği Yenmek

3.Sıradaki Lütfen, Ben Aile Şirketi

4.Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Stratejileri

5.Aile Şirketlerinde Kazananlar ve Kaybedenler Uzmanlık Alanları:

Devamını Oku Geri Döndür

Prof.Dr.Yüksel DEMİRKAYA

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Marmara Üniversitesinde; Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi ve Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmaktadır. İşletmelerde kurumsal stratejik planlama, işletme risk analizleri, kurumsal performans yönetim sistemi, reorganizasyon, yeniden yapılanma, süreç yönetimi, yönetim kurulu yapılanması ve denetimleri konularında birçok işletmeye danışmanlık, koordinatörlük hizmetlerini verdi.

Devamını Oku Geri Döndür

Abdullah YILMAZ

Finans Danışmanı

1976 İstanbul doğumludur. Bakırköy Lisesi’ni  bitirdikten sonra 1998 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur.

Yaklaşık 15 yıllık bankacılık hayatında çeşitli servislerde görev yapmış olup son 5 yılında şube yöneticiliği yapmıştır.

Özellikle kurumsal finansman, bütçe, finans yönetimi  konularında uzmanlaşmıştır.

Liderlik, kurumsallaşma ve verimlilik konularında eğitim programlarına katılmıştır. Halen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonomi ve Finans bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır.

Uzmanlık Alanı

  • Finansal yapı ve yönetim analizi
  • Gelir ve gider düzenlemeleri
  • Firmanın nakit ihtiyacını yaratan nedenlerin tespiti ve borç yönetimi
  • Nakit dengesinin finansal enstrümanlar kullanılarak sağlıklı hale gelmesi için öneriler (kredi, Forex, spot döviz, option, futures, swap, forfeiting, factoring, leasing, halka arz, vb.)
  • Firmanın kur, faiz, likidite, default vb. gibi riskler açısından analizi
  • Mali sorunların belirlenmesi ve iyileştirme önerilerinin hazırlanması için ekonomik, sektörel ve sosyal çalışmalar
  • Mali gelişme-büyüme için stratejilerin ve eylem programlarının belirlenmesi
  • Ulusal ve uluslararası ekonomik gelişmelerin sektöre etkisinin analizi
  • Rekabet gücü tespiti ve sektörün rekabet konumunun ve koşullarının değerlendirilmesi

 

 

 

 

Abdullah YILMAZ
Abdullah YILMAZ

Devamını Oku Geri Döndür

Dr. Hakan Ömer GİDER

Satış / Pazarlama Danışmanı, Eğitimci ve Yazar

Satış / Pazarlama Danışmanı, Eğitimci ve Yazar 1967, İstanbul doğumlu, aslen Bilecik’li, 2004 yılından beri Freelance Eğitimci ve Danışman, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,“Uluslararası İşletmecilik“ 1995 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Üretim Yönetimi ve Pazarlama“Ana Bilim dalında “Yüksek Lisans”ını tamamlamıştır. Halen St. Clements Universitesi’nde Endüstri Psikolojisi üzerine doktora yapmaktadır. İş deneyimleri; Özel sektörde saha satış uzmanlığından Satış Direktörlük görevleri arasında uçtan uca satışı yaşamış ve yönetmiştir. Birçok firmanın satış pazarlama departmanını kurmuş veya yeniden kurgulamıştır.Ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Arel Üniversitesi gibi saygın kurumlarda Satış Yönetimi, Müzakere Teknikleri ve Perakendecilik Yönetimi konularında dersler vermiştir.Eserleri; “Kişisel Satış’ta Yaratıcı Satışçılık ve Satış İtirazları”, yüksek lisans tezi; “Pazarlama Sohbetleri” başlığı altında sürekli yazıları ve çeşitli sektörlere ve ürün gruplarına göre “piyasa araştırma raporları”  mevcuttur.Kitapları; Satış konusundaki deneyimlerini önce “Bir Satışçının Antrenman Notları” isimli kitabına toplarken, daha sonra “Satış Bir Çocuk Oyunudur!” isimli kitabı ile devam etmiştir. Son çıkan kitaplarıda Reklam Yaratıcıları Derneği’nin bir çalışması olan “Nasıl Satış” ve Google Books’ta e-kitap olarak yayınlanan “4S (Satış Sarpa Sarınca Saçmalamaları)”dır. Gerek yenibiris.com sitesindeki yazıları, gerekse “Bayim olur musun?”, “Subcon Türkiye”, gibi sektörel yayınlarda da haftalık ve aylık yazılar yazmaktadır.Uzmanlık Alanları; Satış Sisteminin Kurgulanması, Ekip Oluşturma, Performans Ve Prim Sisteminin Kurulması, Bayi Yönetimi, Marka Ve Ürün Konumlandırma Stratejileridir. Ayrıca Satış yönetici ve satış temsilcilerine yönelik A’dan Z’ye tüm geliştirme ve bilgilendirme eğitim seminerleri vermektedir

Devamını Oku Geri Döndür

L. Selçuk ÖZKAN

Yazılım Sistemleri Danışmanı/İç Kontrol Sistem Uzmanı

Yazılım Sistemleri Danışmanı/İç Kontrol Sistem Uzmanı Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi / Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden sonra Marmara Üniversitesi / Bankacılık ve Sigortacılık Ens. Sigortacılık Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.  1990 yılında Uluslararası Bağımsız Denetim firması Deloitte (Denet A.Ş.)’de başladığı profesyonel kariyeri boyunca sırasıyla Şevket Demirel Holding, Bey Grup, Bayındır Holding, Rumeli Telekom, Çalık Holding, Kipaş Holding ve Teksan Güç Sistemleri’nde uzman ve yönetici pozisyonlarında görev yaptı. Uluslararası bağımsız denetim ile başladığı mesleki yaşamı boyunca ağırlıklı olarak denetim, iç denetim, sistem ve organizasyon geliştirme alanlarında çalışmalarda bulundu, kapsamlı ERP projelerinde ekip üyesi ve ekip liderliği görevlerini üstlendi. Görev aldığı çok sayıda projenin yanı sıra, İslam Kalınma Bankası için yapılan Emlak Konut A.Ş. due-dilligence çalışması ile Teksan Jenaratör için Türkiye'nin ilk Dünyanın sayılı eş zamanlı SAP ERP+CRM+MOBİLİTE+OTOMASYON) projesinde, sözleşme aşamasından iş süreçlerinin analizi, proje ve uygulama aşamasına kadar tüm süreçlerinde Proje Sorumlusu olarak görev yaptı. Uzmanlık Alanları; Kurumsallaşma, Kurumsal Yönetim, İçDenetim,Verimlilik,KaynakYönetimi, ERP implementasyonu,Üretim Verimliliği,Tedarik Zinciri ve Lojistik, Proje Yönetimi, Yalın Üretim

Devamını Oku Geri Döndür

Nalan ÇAĞLIALTUNCU

Endüstri Mühendisi / Yalın Üretim Danışmanı

Endüstri Mühendisi / Yalın Üretim Danışmanı Kayseri Erciyes Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yalın üretim ve Kalite Yönetimi alanında uzmanlaştı. Üretim mühendisi olarak talaşlı imalat atölyesinde başladığı kariyerinde, üretim lideri, program müdürü, fabrika müdürlüğü, sıfırdan yeni fabrika kurulum sürecini yönetti. Fazla üretim, fazla malzeme hareketi, bekleme ve gecikmeler, süreç kayıpları, fazla envanter, fazla yürüme mesafesi gibi yalın üretim sistemleri sayesinde Yıllık üretim verimliliğinde artış yüzde 20-30,Kullanılan alanda kazanım yüzde 20-40, Stoklarda azalma yüzde20-50, Üretim kalitesinde artış yüzde20-35, Endirekt işçiliklerde azalma yüzde 20-28 gibi iyileştirme çalışmalarını uyguladı. Kariyeri boyunca bir çok projede görev alan ve üretimin modernizasyonu, üretim verimliliğini artırma, maliyet düşürme gibi çalışmaları başarıyla tamamlayan Çağlıaltuncu, gerçekleştirdiği eğitimlerle ve yönetsel çözümleriyle sektör tecrübesini aktarmaya devam etmektedir. Organizasyon geliştirme, Otomasyon sistemlerinin kurulması, kurumsal verimlilik, süreç sadeleştirme stratejilerini uygulamaktır. Otomotiv, Tekstil, Hazır giyim, Ayakkabı, Gıda, İnşaat, Mobilya, Lojistik ve Hizmet gibi birçok sektörde saha uygulamalı çalışmalarında bulundu. Uzmanlık Alanları: Üretim Verimliliği, Yalın Üretim, Tedarik Zinciri ve Lojistik, Proje Yönetimi, Yalın Üretim, Yalım Yönetim, İç Denetim, Verimlilik, Kaynak Yönetimi.

Devamını Oku Geri Döndür

Aslı Funda ERİŞKEN

Satış / Pazarlama / Eğitim Danışmanı, Yazar

Satış / Pazarlama / Eğitim Danışmanı, Yazarİşletme eğitiminden sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programında devam etmiştir. İletişim başlıca uzmanlık alanı olmakla birlikte; Görsel Satış ve Yaratıcılık, Müşteri İlişkileri, Satış Pazarlama birimlerinin kurumsallaşma Sürecinde Etkin Metodlar, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Ekip Çalışması, Etkili Konuşma, Beden Dilinin Etkin ve Pozitif Kullanımı eğitimleri vermektedir. Ulusal ve Uluslararası kongerlerde konuşmacı olarak bulunmaktadır. Birçok kamu kurumunun halkla ilişkiler, beyaz masa birimlerini kurdu ve eğitti. Özel sektörde ASELSAN, Türk Telekom, Akzo Nobel Kemipol, Mondial, Shell, Coco Cola, Abdi İbrahim, Kale Seramik, Dominos Pizza, TEB, Finansbank, T.İşBankası, Yapı Kredi Bankas, Acıbadem Hastaneleri,DHL, Assistt, Elginkan Holding, Sere, Vefa Grup referanslarından örneklerdir. Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında GUC Türkiye (Genç Üniversiteli Cevherler) ile eş zamanlı olarak Türkiye de doğudan batıya tüm üniversitelerde kongrelere katılmaktadır. Okan Üniversitesinde Etkin İletişim Teknikleri derslerinde öğretim görevlisi olarak da bulunmaktadır. Uzmanlık Alanları: Pazarlama & Satış, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Gelecek ve Kaos Yönetimi, Stres ve Öfke Yönetimi, Etkin Sunum Yönetimi, Pazarlama Stratejileri, Uluslararası Pazarlama ve Dış Ticaret

Devamını Oku Geri Döndür

Neslihan ERDOĞDU

Eğitim Danışmanı/Yönetici Koçu

Eğitim Danışmanı/Yönetici Koçu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun olur olmaz soluğu eğitim sektöründe aldı. Kurucu, yönetici, eğitici hizmetlerini verdi. 2006 The Coaching Institute, Comprehensive Coaching U Sertifika Programına katılarak kapsamlı koçluk eğitimi aldı. Coaching International’ın  Integrated Development Coaching akredite koçluk eğitimlerinden sonra, işletmelere “yönetici koçluk eğitimleri” vermeye devam etti. Yönetim kurulu üyesi olduğu KİPDER-Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği’nin Turuncu Şapkalılar projesini 3 yıl süre ile yürüterek birçok üniversitede  kariyer Koçluğu eğitimleri verdi.Birçok firmaya orta ve üst düzey yönetici programları yönetti, geliştirdi. Şirketlerde kuşak çatışmalarını yöneterek ailelere özgü çözümler üretti. Profosyonel çalışmalarına ICF (uluslararası Koçluk Federasyonu)’den akredite PCC ünvanlı koç olarak devam etmektedir. Uzmanlık Alanları: Kurumsal Yaşam Danışmanlığı, Yönetim Koçluğu, Yönetim ve Organizasyon Becerileri Gelişimi, Kuşaklararası değişim ve devir yönetimi

Devamını Oku Geri Döndür

Mihriye KOÇ USTA

İnsan Kaynakları Danışmanı

İnsan Kaynakları Danışmanı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünden daha sonra ikinci üniversitesi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölünden mezun oldu. İnsan kaynakları ile ilgili üniversitelerin programlarına devam etti. İnsan Psikoloji ve davranış bilimleri üzerine çalışmalar yaptı. Endüstriyel Psikoloji konularında birçok firmada uygulamalı araştırmalar yaptı. Uzmanlık alanıyla ilgili birçok ulusal ve uluslararası seminerler, konferanslar organize etti. İş kanunu ile ilgili birçok seminer, konferanslar verdi. İnsan kaynakları sistemini kurmada uzmanlaştı. Birçok firma için Organizasyon Şemaları ve İş / Görev Tanımları, Tüm Yöneticiler için Ortak Görev ve Sorumluluklar, Yetki Sınırları İzahnamesi, Yetki Tablosu, firmaların organizasyonel gelişim alanlarında iş analizleri, süreç analizleri ile çağdaş organizasyon yapılarının oluşturulması, çalışma yönetmelikleri, talimatları, prosedürlerinin hazırlanması, Adam / Kadro Nitelikleri, kurum kültürü yaratmaya yönelik çalışmalar, performans değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri, ödüllendirme sistemleri, kurumsal ücret yönetimi sistemini Kurdu. Halen Otomotiv, Tekstil, Hazır giyim, Ayakkabı, Gıda, İnşaat, Mobilya, Lojistik ve Hizmet gibi birçok sektörde saha uygulamalı danışmanlık yapmaktadır. Uzmanlık Alanları: 4857 Sayılı İş Kanunu Mevzuatı, İş Analizi, Norm Kadro Belirleme, Yetkinlik Analizleri, Ücret Yönetimi, Performans Değerleme Sistemi, Çalışma Yönetmelik, Prosedür Ve Talimatlar, Bordrolama Uygulamaları Ve Ücret Yönetimi.

Devamını Oku Geri Döndür

Aytekin DÜZKAYA

Muhasebe & Finans Danışmanı (SMMM / SPK Uzmanı)

Muhasebe & Finans Danışmanı (SMMM / SPK Uzmanı) Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Belgesini, İşletme Fakültesi mezuniyetinden sonra aldı. Bağımsız Denetçi (SPK) uzmanı olarak çalışma hayatına başladı. Mesleki hayatında, girişimcilik, kamuda ve özel sektörde, orta ve büyük alanda firmalarda Mali İşler Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı, Grup Mali Koordinatörlüğü yaptı. BASEL ve UFRS Kriterlerini baz aldı. Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşlarında denetim, raporlama ve maliyet azaltma çalışmalarını yürüttü. Muhasebe ve Finans sistemlerini kurdu. Otomotiv, Tekstil, Hazır Giyim, Ayakkabı, Gıda, İnşaat, Mobilya, Lojistik ve Hizmet  danışmanlık yapmaktadır. Halen uzman çalışmalarını Yönetim-Mali Danışman, SMMM olarak devam etmektedir. Uzmanlık Alanları:  Muhasebe & amp; Finans, UFRS, Mali tablolar, Üretimde Maliyet Ve Yönetim, Uluslararası Denetim Standardı, Muhasebe & amp; Finans İç Kontrol Sistemleri, Şirket Değerleme, Bağımsız Denetim, Bütçe Hazırlama Ve Yönetimi, Dış Ticaret Muhasebe.

Devamını Oku Geri Döndür

Av. Fuat AYDIN

Hukuk Danışmanı/Arabulucu

Hukuk Danışmanı/Arabulucu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İstanbul Barosuna kayıtlıdır. Meslek hayatı süresince farklı sektörlerdeki birçok yerli ve yabancı sermayeli şirketlere danışmalık hizmeti vermiş; Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Borçlar Hukuku ve Medeni Hukuk alanlarında uzmanlaşmıştır. Ticari hayata ilişkin sözleşmelerin hazırlanması ve müzakeresinde, hisse alım sözleşmeleri, şirket kuruluşu ve tasfiye süreçlerinde, temsil edilen müvekkillerin hukuki sorunlarına ilişkin uyuşmazlık çözümlerinde faaliyet göstermektedir. Uzmanlık Alanları:Aile Anayasası Hazırlama, Ortaklık Sözleşmelerinin Hazırlanması, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Davaların Yürütülmesi, Hukuki Arabuluculuk

Devamını Oku Geri Döndür

İsmail KILINÇ

Uzm Psikolog

Uzm Psikolog 1971 Mersin Anamur Doğumlu. 1986 Yılında (15 yaşında) hipnoz yapmaya başladı ve aynı yıl 200 insanı derin hipnoz yaptı. İsmail Kılınç, hipnoz'a olan ilgisi nedeniyle Psikoloji okur ve Psikoloji sahasında yüksek lisans yaptı. Psikoloji ve Hipnoz sahasında çok sayıda seminer, konferans, eğitimler verdi ve bireysel danışmanlıklar yaptı. Son çeyrek asırda Türkiye’de birçok (yüzlerce) Hipnotizör ve Hipnoterapistin yetişmesine ve hipnoz ilminin gelişmesine katkıda bulundu. Uzman Psikolog İsmail Kılınç, Yöneticilerin, çalışanların pozitif psikolojide olmaları ve kurumların verimlerinin artması konusunda çalışmaktadır. Yayınlanmış Kitapları: Çeşitli dillerde yayınlanmış (Türkçe, İngilizce, Rusça ve Türkmence) 7 adet kitabı var.  Bazı kitapları yayınlandığı ülkelerde çok satanlar listesinde yer aldı.   Uzmanlık Alanı: Personel Verimliliği, Motivasyon Geliştirme, Seçme ve Yerleştirme, Bireysel Psikolojik Sorunlar, Odaklanma, Stres Yönetimi, Bireysel Koçluk, Kurum İçi İletişimi ve Takımdaşlığı Geliştirme.

Devamını Oku Geri Döndür

Işıl TOPUKSAL

Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitmeni

1976 doğumlu Işıl Topuksal, 2004 Mustafa Kemal Üniversitesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü; 2017 İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler  bölümünden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. 2012 Yılından bu yana kariyerine Kurumsal Firmalara Halkla İlişkiler, Yönetici Asistanlığı, Protokol ve Görgü Kuralları, Etkili ve Doğru Konuşma Eğitimi, Etkili iletişim ve Beden dili, Etkili Sunum Teknikleri, Stres ve Öfke Yönetimi, Zaman Yönetimi, Anlayarak Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitimi, Yaratıcı drama, Konsantrasyon ve Dikkat çalışmalarında uzman eğitmen olarak devam etmektedir. Özel sektörde Brisa Akademi, İspark Akademi, Onur Market Genel Müdürlük, Tüvtürk, Tüvsüd, Kayseri Şeker Fabrikası, Numeko İş Güvenliği, İstanbul Ağaç Gaziantep Sanayi Odası, Bimsa, Aziz Nesin Vakfı, Tat Gıda, Karcher, Anadolu Hayat Emeklilik, Çilek Mobilya, Fineksus, Erial Mimarlık, Me-Di Tıp Merkezi, Mewa Tekstil firmalarına mesleki ve kişisel eğitmenler vermektedir.

Devamını Oku Geri Döndür